Ātrā palīdzība

Ja šeit neatradīsiet vajadzīgo atbildi, mūsu centrālais serviss jums labprāt palīdzēs. Ja rodas jautājumi par iekārtu, atbildes varat meklēt arī kafijas automāta lietošanas instrukcijā. To varat lejupielādēt šeit.

Kafija no mana NIVONA automāta tikai pil, un kafijas pagatavošana aizņem ļoti ilgu laiku. Kāds tam varētu būt iemesls?
Visticamāk, kafija ir pārāk smalki samalta. Lūdzu, iestatiet raupjāku maluma pakāpi (uzmanību: lūdzu, mainiet maluma pakāpi tikai tad, kad dzirnaviņas darbojas!). Pagatavojot kafiju, izmantojot maltās kafijas nodalījumu, neizmantojiet pārāk smalka maluma kafiju.
Izmantojot NIVONA SPUMATORE, piens netiek saputots, bet tikai uzsildīts. Kā to varu uzlabot?
Lūdzu, rūpīgi iztīrīt putošanas palīglīdzekli SPUMATORE (izjauktā stāvoklī), ievērojot attiecīgās norādes lietošanas instrukcijā. To veicot, ir būtiski notīrīt pielipušas piena nogulsnes, jo īpaši no SPUMATORE augšējā iesūkšanas vārsta. Regulāri veiciet tīrīšanu un izmantojiet aukstu ūdeni (lai novērstu piena olbaltumvielu salipšanu).

No kāda materiāla ir izgatavotas kafijas dzirnaviņas NIVONA automātos?
Dzirnaviņas ir izgatavotas no rūdīta tērauda, un tās ir kvalitatīvas konusveida dzirnaviņas.

Vai tas ir normāli, ka pēc katras kafijas pagatavošanas reizes atlikušā ūdens traukā ietek nedaudz ūdens un uztveršanas traukā ir ūdens?
Jā, tas ir normāli. Pēc katras kafijas pagatavošanas reizes atlikušais ūdens no kafijas biezumiem un pārspiediens ūdens formā tiek no iekārtas iekšpuses izvadīts uztveršanas traukā.

Vai espreso automātu ir jātīra un jāatkaļķo?
Jā, jo tikai labi iztīrīts un atkaļķots espresso aparāts nodrošina labāko kafijas baudījumu. Lūdzu, ņemiet vērā norādes jūsu kafijas automāta displejā un iekārtas lietošanas instrukciju.

Kāds atkaļķošanas līdzeklis ir piemērots kafijas automātu atkaļķošanai?
Izmantojiet PREMIUM atkaļķošanas šķidrumu vai standarta, pēc iespējas šķidros, atkaļķošanas līdzekļus, kas īpaši paredzēti kafijas automātiem. Nekad neveiciet atkaļķošanu ar citronskābi, etiķi vai pat skudrskābi, jo pretējā gadījumā tiks sabojāti blīvgredzeni iekārtas iekšpusē.

Kā iestatīt kafijas stiprumu?
Vispirms, pagatavojot kafiju, jūs varat ar vienas pogas pieskārienu izvēlēties maigu, normāla stipruma vai stipru kafiju (šādi tiek pielāgots maltās kafijas daudzums – no 7 līdz 11 g uz tasi). Ieteicams iestatīt vidējo maluma pakāpi. Pēc tam izmēģiniet pagatavot espresso vai kafiju. Ja jūsu espresso ir pārāk stiprs vai pārāk vājš, attiecīgi jāmaina maltās kafijas daudzums (piemēram, ja pārāk stiprs – iestatiet normālu vai maigu, ja pārāk vājš – izvēlieties vairāk maltas kafijas, attiecīgi normālu vai spēcīgu). Pēc šī iestatījuma veikšanas precīzo regulēšanu var veikt ar maluma pakāpi (uzmanību: lūdzu, mainiet maluma pakāpi tikai tad, kad dzirnaviņas darbojas). Ja vēlaties intensīvāku garšu, piemēram, espresso, pakāpeniski samaziniet maluma pakāpi. Ja vēlaties maigāku kafiju, iestatiet rupjāku maluma pakāpi – līdz ir sasniegts optimāls rezultāts.

Vai es varu uzpildīt sava NIVONA kafijas automāta ūdens tvertni ar minerālūdeni, tādējādi izvairoties no pārkaļķošanās?
Nē, tas nav ieteicams, jo arī minerālūdens satur minerālvielas – kalciju un magniju, kas var izraisīt pārkaļķošanos. Tā vieta ieteicams uzpildīt tīru krāna ūdeni, kā arī regulāri veikt atkaļķošanu un, ja nepieciešams, izmantot CLARIS dzeramā ūdens filtru.
Par spīti iztukšotam pilēšanas un kafijas biezumu traukam, manā kafijas automātā joprojām redzams ziņojums “Iztukšot traukus”. Kāds tam ir iemesls?
Pilēšanas trauka aizmugurē atrodas divi metāla kontakti. To atstarpei obligāti jābūt tīrai un sausai. Lūdzu, raugieties, lai iekārtas korpusā esošie pretējie elementi arī būtu sausi un tīri.
coffee
ATRAST MANU
NIVONA TIRGOTĀJU